Która gitara dla początkującego? Klasyczna, elektryczna czy akustyczna?

Ocena
0.00

Wybór instrumentu to kwestia trudna, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę mnogość różnych możliwości. Każda gitara jest inna, charakteryzuje się innym brzmieniem i wyglądem. Jeśli chcesz, aby sprzęt służył Ci na wiele lat, musisz podjąć tę decyzję rozważnie. Będziesz wtedy czuć, jakby ten instrument był wręcz stworzony dla Ciebie.

Gitara dla początkującego – co jest najważniejsze?

W Internecie znajdziemy dużo poradników oraz artykułów, na której gitarze winniśmy rozpocząć swoją przygodę z tym typem instrumentu, natomiast według mnie najistotniejsze jest jaka gitara nam się podoba i na której pragniemy grać.

Jeżeli nasi idole grają na gitarach elektrycznych i pragnęlibyśmy w przyszłości móc zagrać ich piosenki „własnoręcznie”, to nie zastanawiajmy się i nabądźmy właśnie elektryka. Ok, zgadzam się, może dużo osób powie, że to nie najmądrzejszy wybór, bo nie wyrobimy sobie opuszków oraz trudniej nam będzie grać na innych typach gitar, ale przynajmniej będziemy mieć motywację do dalszej nauki oraz radość z gry.

To, że potrafimy grać na tak zwanym klasyku, nie oznacza od razu, że będziemy świetni w kawałkach SOAD albo AC/DC i odwrotnie. Można powiedzieć, że są to nieco inne instrumenty o nie takich samych skalach brzmień, więc wprawę i tak musimy zdobywać na każdym osobno.

Gitara klasyczna – kto powinien zacząć od tego typu?

Jest to najpopularniejszy typ gitary preferowany przez osoby początkujące. Nie dosyć, że jest stosunkowo tania w zestawieniu z innymi, to jeszcze dość lekka, co umożliwia nam zabieranie jej na spotkania towarzyskie, takie jak ogniska, domówki lub inne imprezy.

Kolejnym plusem dla wielu ludzi może być jej ciepłe i miękkie brzmienie, doskonale nadające się do muzyki klasycznej czy flamenco. Co więcej, nylonowe struny, które z reguły są w tego typu modelach minimalizują bolesność opuszków, co jest częstym kłopotem dla nowych właścicieli gitar. Plusem może być również szerszy gryf, zminimalizuje nam to kłopot z dociskaniem sąsiadujących strun ze względu na szerokie przerwy między nimi.

Dla kogo najlepsza będzie gitara akustyczna?

Fundamentalną różnicą pomiędzy gitarą akustyczną a klasyczną są jej stalowe struny, jakie dają mocniejsze oraz bardziej wyraziste brzmienie, idealnie nadające się do konkretnego wokalu. Z tego powodu osoby pragnące grać w zespołach, a nie tylko w domowym zaciszu, częściej wybierają ten model. Są nieco cięższe oraz mają większe rozmiary, a gryfy węższe, co powoduje, że kształtem przypominają gitary elektryczne.

Gitara elektryczna – komu ją polecamy?

Instrument podstawowy w znacznej ilości zespołów rockowych. W porównaniu do wyżej przytoczonych można śmiało rzec, że wygląda bombowo. Wąski, wygięty gryf i do tego atrakcyjny szpiczasty korpus. Niestety, wymaga ona zastosowania wzmacniacza, który dodatkowo musimy zakupić i co powiększa nam koszty. Na dodatek lepiej na nim nie oszczędzać, bo to on przesądza o ostatecznym brzmieniu naszej gry. Zabawa oraz dźwięki przednie, ale powinno się pamiętać o odpowiednim wyposażeniu.

Jaka pierwsza gitara będzie odpowiednia dla dziecka?

Jeśli Twoje dziecko chce zacząć grać na gitarze istotną kwestią będzie wybór typu oraz modelu. Spytaj, jaki rodzaj muzyki chce grać i dobierzcie wspólnie dany typ instrumentu. Najlepiej także zasięgnąć opinii specjalisty w sklepie muzycznym co do odpowiedniego rozmiaru. Zbyt ciężki sprzęt sprawi, że dziecko będzie się męczyć podczas gry. Warto zastosować nylonowe struny, szczególnie u maluchów, aby nie poraniły jego palców.

Kategoria: Kultura i sztuka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
gabrielwojciechowski
Gabriel Wojciechowski

Nauka na gry gitarze nie dla wszystkich jest prosta. Ja próbowałam i niestety nie szło mi to za dobrze.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Zdjęcia dronem – jak zadbać o ich poziom?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Wybór instrumentu to kwestia trudna, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę mnogość różnych możliwości. Każda gitara jest inna, charakteryzuje się innym brzmieniem i wyglądem. Jeśli chcesz, aby sprzęt służył Ci na wiele lat, musisz podjąć tę decyzję rozważnie. Będziesz wtedy czuć, jakby ten instrument był wręcz stworzony dla Ciebie.Gitara dla początkującego – co jest najważniejsze?W Internecie znajdziemy dużo poradników oraz artykułów, na której gitarze winniśmy rozpocząć swoją przygodę z tym typem instrumentu, natomiast według mnie najistotniejsze jest jaka gitara nam się podoba i na której pragniemy grać.Jeżeli nasi idole grają na gitarach elektrycznych i pragnęlibyśmy w przyszłości móc zagrać ich piosenki „własnoręcznie”, to nie zastanawiajmy się i nabądźmy właśnie elektryka. Ok, zgadzam się, może dużo osób powie, że to nie najmądrzejszy wybór, bo nie wyrobimy sobie opuszków oraz trudniej nam będzi...