Jaki powinien być strój spawacza?

Ocena
0.00

Praca spawacza to jedno z najbardziej wymagających i niebezpiecznych zawodów, jakie można wykonywać. Wymaga ona nie tylko dużej wiedzy technicznej i umiejętności manualnych, ale przede wszystkim dbałości o własne bezpieczeństwo w miejscu pracy. Dlatego tak ważne jest, aby każdy spawacz zadbał o odpowiedni strój ochronny, który będzie skutecznie chronił go przed groźnymi dla zdrowia i życia czynnikami. W niniejszym artykule szczegółowo omówimy, jak powinien wyglądać prawidłowy strój spawacza.

Materiały odporne na wysokie temperatury i promieniowanie

Podstawowym zagrożeniem podczas spawania są wysokie temperatury, iskry oraz promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone. Dlatego też strój spawacza typu Snickers Workwear powinien być wykonany z materiałów o właściwościach ognioodpornych oraz chroniących przed promieniowaniem. Popularnym wyborem jest tu skóra lub tkaniny impregnowane specjalnymi substancjami ognioodpornymi.

Kurtka, spodnie i fartuch

Kurtka i spodnie spawacza powinny być wykonane z tkanin o podwójnej warstwie, najlepiej z materiałów o gęstym splocie i impregnowanych specjalnymi substancjami ognioodpornymi. Warto także zwrócić uwagę na to, aby kieszenie były zaprojektowane tak, aby nie zbierały się w nich iskry czy żużel. Fartuch spawacza także powinien być wykonany z materiału ognioodpornego. Jego długość regulowana jest na ramionach za pomocą pasków oraz zapięć.

Rękawice i buty

Ochrona dłoni to kolejny ważny aspekt stroju spawacza. Rękawice powinny być wykonane z materiału o wysokich właściwościach ognioodpornych, takiego jak np. skóra licowa, oraz posiadać dodatkowe wzmocnienia w miejscach narażonych na przetarcia. Buty spawacza powinny być wyposażone w metalowe podnoski chroniące palce przed uderzeniami oraz wyjątkowo odporną na przetarcia podeszwę. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy buty posiadają certyfikat zgodności z normą EN 20345.

Kask i osłona twarzy

Kask spawacza to nieodzowny element ochrony głowy. Powinien być wyposażony w regulowany system dopasowania oraz posiadać specjalną zasłonę chroniącą przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Warto także zainwestować w osłonę twarzy, która dodatkowo chroni przed iskrami i żużlem.

Kategoria: Praca
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Praca marzeń - jak ją zdobyć?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Praca spawacza to jedno z najbardziej wymagających i niebezpiecznych zawodów, jakie można wykonywać. Wymaga ona nie tylko dużej wiedzy technicznej i umiejętności manualnych, ale przede wszystkim dbałości o własne bezpieczeństwo w miejscu pracy. Dlatego tak ważne jest, aby każdy spawacz zadbał o odpowiedni strój ochronny, który będzie skutecznie chronił go przed groźnymi dla zdrowia i życia czynnikami. W niniejszym artykule szczegółowo omówimy, jak powinien wyglądać prawidłowy strój spawacza.Materiały odporne na wysokie temperatury i promieniowaniePodstawowym zagrożeniem podczas spawania są wysokie temperatury, iskry oraz promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone. Dlatego też strój spawacza typu Snickers Workwear powinien być wykonany z materiałów o właściwościach ognioodpornych oraz chroniących przed promieniowaniem. Popularnym wyborem jest tu skóra lub tkaniny impregnowane specjalnymi substancjami ognioodpornymi.Kurtka, spodnie i fartuchKurtka...