Czy masz problem ze zdaniem egzaminu teoretycznego na prawo jazdy?

Ocena
0.00

Uczysz się i uczysz, a każdy Twój egzamin z teorii na prawo jazdy kończy się w ten sam sposób? Nie zdałeś! Po raz kolejny! Głupio Ci już wracać do domu i przyznać przed rodziną i znajomymi, że nie zdałeś. Być może myślisz sobie, że nie nadajesz się na kierowcę, ponieważ nigdy nie zdasz egzaminu teoretycznego! Otóż mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Z Tobą jest wszystko dobrze! Często przyczyną niepowodzeń na teście jest sposób nauki! Zobacz sam!

Jak przebiega egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B?

Na rozwiązanie 32 pytań w zestawie masz 25 minut, 20 z 32 pytań to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! Na każde pytanie możesz zaznaczyć jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każda animacja jest wyświetlana raz, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po ukończonym czasie na pytanie automatycznie jesteś przekierowany do następnego. Za każde pytanie bez odpowiedzi dostajesz 0 punktów, a pojedyncze pytania zależnie od ważności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być warte 3, 2, lub 1 punkt. Aby zdać, musisz uzyskać 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, niemniej jednak osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu młodych kierowców na drogach. Dodatkowo wszelkie pytania są ogólnodostępne oraz otrzymuje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Prowadzenie samochodu jest nie tylko teorią!

Na początku należałoby uświadomić sobie, że całość wiedzy, którą zdobywamy na kursach, albo pozyskujemy przez czytanie podręczników przygotowujących, przyda nam się w prawdziwym życiu. W końcu nauczenie się tego, jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo czy też co oznacza określony znak, jest istotne, aby nie stwarzać zagrożenia na drodze. Dlatego o wiele łatwiej będzie nam się uczyć kolejnych działów, kiedy zrozumiemy, że przez nasz brak umiejętności bądź chwilowe zapomnienie któregoś aspektu, komuś może ostatecznie stać się krzywda.

Jak przygotować się w prawidłowy sposób na test z prawa jazdy kategorii B?

Przede wszystkim nie pomijaj lekcji na kursach, stawiaj się na nie wyspany oraz nie planuj imprez do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zachować w pamięci wszelkie pytania z bazy. Zacznij się kształcić odpowiednio wcześnie, przynajmniej 2 tygodnie przed egzaminem. Powinno to starczyć, żeby zdać, jeśli podejdziemy do tematu starannie i będziemy codziennie przerabiać jakąś cześć materiału.

Zawsze czytaj wyjaśnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć błędne odpowiedzi, a te dobre mocniej utrwalą się w twojej pamięci. Rób materiał działami. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj sobie np. 100 stron książki prowadzącej dzień przed egzaminem. Mało osób posiada tak dobrą pamięć, aby zapamiętać połowę z tego w czasie dwóch dni, a już na pewno nie taką ilość. Dokładnie czytaj pytania oraz nie odpowiadaj na pamięć. Niezwykle często do dwóch różnych pytań, użyta jest ta sama animacja bądź zdjęcie, a jedno słowo może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Przygotuj się na dzień egzaminu teoretycznego z prawo jazdy!

W dniu egzaminu teoretycznego na prawo jazdy możesz czuć zdenerwowanie, a przez to bywa, że kursanci zapominają nawet błahych spraw. Najważniejsze, to abyś nie zapomniał dowodu osobistego. Przygotuj go sobie odpowiednio wcześniej, a najlepiej schowaj do kieszeni marynarki bądź torebki. Koniecznie, nie spóźnij się na ustaloną godzinę. Gdy będziesz już w środku, dokładnie wysłuchaj egzaminatora, po czym masz prawo do zadawania pytań. Do dzieła!

Kategoria: Edukacja i nauka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów

Uczysz się i uczysz, a każdy Twój egzamin z teorii na prawo jazdy kończy się w ten sam sposób? Nie zdałeś! Po raz kolejny! Głupio Ci już wracać do domu i przyznać przed rodziną i znajomymi, że nie zdałeś. Być może myślisz sobie, że nie nadajesz się na kierowcę, ponieważ nigdy nie zdasz egzaminu teoretycznego! Otóż mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Z Tobą jest wszystko dobrze! Często przyczyną niepowodzeń na teście jest sposób nauki! Zobacz sam!Jak przebiega egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B?Na rozwiązanie 32 pytań w zestawie masz 25 minut, 20 z 32 pytań to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! Na każde pytanie możesz zaznaczyć jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każda animacja jest wyświetlana raz, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po ukończonym czasie na pytanie automatycznie jesteś przekierowany do następnego. Za każde pytanie bez odpowiedzi dostajesz 0 punktów, a pojed...