Idealny dywan - sprawdzone sposoby na zakup

Ocena
0.00

Chociaż dywany nie są już tak popularne jak kiedyś, ich ilość na rynku jest ogromna. W sklepach i online, można znaleźć różne kolory, kształty i materiały, z których są wykonane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To dlatego nadal tak chętnie umieszczamy je w swoich domach- ponieważ tym jednym szczegółem, łatwo zmienić styl wnętrza. Jak wybrać najlepszy?

Do jakiego pomieszczenia wybrać dywan jedwabny, a do jakiego wełniany?

To, z którego materiału powinien być nabywany przez nas dywan, zależne jest od jego przeznaczenia. Do pokoju mającego charakter reprezentacyjny bądź sypialni najbardziej nadawać się będzie dywan jedwabny albo jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Z tych względów znakomicie sprawdzi się u alergików. Dodatkowo wspaniale błyszczy, łatwo go sprzątać oraz ogrzewa podłogę nie gorzej niż dywany wytworzone z wełny.

Wełna jako materiał na dywan sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach, po których regularnie się chodzi. Jego zalety uwydatnią się w przedpokoju oraz pomieszczeniach, w których znajduje się ciężkie umeblowanie. Wełna jest sprężystym materiałem i nie ulegnie odkształceniu pod wpływem nacisku. Bardzo dobrze izoluje oraz wpływa na regulację wilgotności. Właściwym miejscem na wełniany dywan będzie również pobliże łazienki bądź drzwi tarasowych.

Nie zaleca się stosowania dywanów z materiałów syntetycznych w często uczęszczanych pomieszczeniach. Mogą one uczulać domowników i wydzielać zagrażające ludziom substancje.

Jak wybrać najlepszy rozmiar dywanu?

Wielkość dywanu umieszczonego w pomieszczeniu ma wpływ na wizualny odbiór powierzchni. Powszechna zasada mówi, aby zachować minimum 20 cm odstępu pomiędzy dywanem a ścianą. Nie będzie on wtedy optycznie zmniejszał pokoju. Dywan może znajdować się pod meblami. Jest on w takiej sytuacji ochroną przed zarysowaniem podłóg. Warto rozważyć zakup kilku mniejszych dywanów i położyć je w różnych miejscach twojego pokoju. Przykładowo pod większymi obiektami.

Jak dobrać kolor dywanu i jego kształt do pomieszczenia?

Ułożenie oraz forma dywanu nie powinny być przypadkowe. Najlepiej, jeżeli ma on kształt zbliżony do kształtu pokoju. Położony względem ścian powinien być tak, aby nie rozdzielał pokoju na dwie części. W pomieszczeniu na planie kwadratu najodpowiedniej sprawdzi się kwadratowy dywan. Można też pobawić się ustawianiem mebli i tym sposobem pozornie zmienić kształt. Wtedy wybrać da się dywan o zbliżonym obrysie.

W jasnych pomieszczeniach ładnie prezentują się dywany o kolorze zbliżonym do ścian i mebli. Warto brać je pod uwagę za każdym razem przy wyborze najodpowiedniejszego koloru dywanu. Możemy je dopasowywać na zasadzie kontrastu lub podobieństwa. Wybierając dywan, należy na samym początku określić nie tylko kolor, ale także jak często będzie użytkowany oraz czy będziemy po nim chodzić boso czy w butach. Pomoże nam to dobrać odpowiedni materiał oraz barwę.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Dlaczego warto zakupić lnianą pościel?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Sauna przy domu - jakie korzyści daje?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Rodzaje podkładów podłogowych pod panele
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Zasady konserwacji narzędzi ogrodowych
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Chociaż dywany nie są już tak popularne jak kiedyś, ich ilość na rynku jest ogromna. W sklepach i online, można znaleźć różne kolory, kształty i materiały, z których są wykonane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To dlatego nadal tak chętnie umieszczamy je w swoich domach- ponieważ tym jednym szczegółem, łatwo zmienić styl wnętrza. Jak wybrać najlepszy?Do jakiego pomieszczenia wybrać dywan jedwabny, a do jakiego wełniany?To, z którego materiału powinien być nabywany przez nas dywan, zależne jest od jego przeznaczenia. Do pokoju mającego charakter reprezentacyjny bądź sypialni najbardziej nadawać się będzie dywan jedwabny albo jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Z tych względów znakomicie sprawdzi się u alergików. Dodatkowo wspaniale błyszczy, łatwo go sprzątać oraz ogrzewa podłogę nie gorzej niż dywany wytworzone z wełny.Wełna jako materiał na dywan sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach, ...