Peeling dla wrażliwej skóry

Wiele osób mających problemy skórne chciałoby skorzystać z profesjonalnego peelingu, który wykona kosmetyczka. Kraków jest miastem, w którym bez przeszkód znajdziemy salony oferujące tego typu usługę również dla osób, które mają bardzo wrażliwą skórę. Przygotowano dla nich bowiem zabieg nazywany peelingiem kawitacyjnym.

Usunięcie martwego naskórka i pobudzenie krążenia

Peeling kawitacyjny jest bezpieczny dla osób o skórze skłonnej do podrażnień, gdyż jest on wykonywany przy użyciu specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w szpatułkę emitującą ultradźwięki. Urządzenie rozpyla na skórze wodę, tworząc z niej mikroskopijnej wielkości pęcherzyki, które w wyniku zmiennego ciśnienia i drgań wywołanych za pomocą ultradźwięków rozbijają martwe komórki naskórka.

W trakcie zabiegu pobudzane jest też krążenie krwi w skórze twarzy, co sprawia, że wszelkie szkodliwe substancje zostają uwolnione ze skóry. Peeling kawitacyjny pozwala więc dokładnie i głęboko zregenerować skórę, odnowić jej zewnętrzną warstwę, a także dokładnie ją oczyścić.

Dla kogo zabieg?

Każdy salon kosmetyczny, który oferuje peeling kawitacyjny, zaznacza, że jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób o skórze zanieczyszczonej czy poszarzałej na skutek palenia. Pomaga on również w walce z trądzikiem i wspiera oczyszczanie skóry łojotokowej. Dzięki niemu można też usunąć przebarwienia i plamy pigmentacyjne.

Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i nie powoduje bólu czy dyskomfortu. Można go wykonywać nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, ramionach lub na plecach. Tego typu peeling może być też wykonywany u młodzieży w okresie dojrzewania lub u kobiet w ciąży ze względu na brak ingerencji w głębokie warstwy skóry.

3 myśli na temat “Peeling dla wrażliwej skóry”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>